Skip to main content

Svoboda a flexibilita. To byly důvody, proč Alex Raiman začal podnikat. „Už jsem nechtěl, aby mi někdo jiný říkal, co mám dělat, i když jsem si myslel, že to je špatně. Nechci furt vysedávat v cizí kanceláři, od nevidím do nevidím.“ Poznáte se? Pak jste na tom podobně jako naši zakladatelé, když začínali. O své zkušenosti, na co si dát bacha, se podělili v dalším podcastu.

„Říkal jsem si, že know-how, který mám, jsem dával jen určité skupině lidí. To nestačí. Chtěl jsem jít do světa a pomoci více lidem,“ popisuje svůj další důvod Fares Měchura. Jak se ale brzy ukázalo, ze skvělého pocitu se brzy stala nejhorší práce na světě. Proč?

„Jsme hrozní šéfové. Velmi nároční. Místo toho, abychom pracovali nad byznysem jsme začali pracovat v byznysu uvnitř jako zaměstnanci. Jenom jsme makali, makali, makali,“ doplňuje Alex.

Co nám pomohlo, bylo udělat si ve firmě strukturu a začít přemýšlet, jak z našeho byznysu udělat franšízu. Takže jsme si rozdělili role na CEO, CMO a tak dále. A i když si zakladatelé volají mezi sebou, oslovují se pozicí. Není to divný?
„Není to divný, protože se díky tomu identifikujeme s tou odpovědností. Jakmile mi volá Fares, že potřebuje mluvit se šéfem prodeje, tak přepnu a bavím se úplně jinak,“ vysvětluje praxi Alex.

Najednou člověk taky jinak začne přemýšlet nad svým časem a jeho efektivním využitím. Ze začátku nás samozřejmě taky bavilo podnikat, a dělali jsme cally v 9 večer, o víkendu. Ale to nás strašně brzy vyčerpalo. Takže přišlo nastavení rolí a organizace kalendáře podle těchto rolí, i když jsme malá firma. Takže nezbývalo než si udělat procesy, třeba každé pondělí se dívat na výsledky.

Doporučujeme to samé i vám. Najděte svůj rytmus a toho se držte. Naplánujte si dopředu sport, čas s rodinou, vše. Nám to pomohlo k přemýšlení nad tím, jak čas na práci využít efektivně. Zajímají vás detaily? Pusťte si celý podcast.